„Jeśli wojny mogą być wywołane przez kłamstwo, to mogą być zatrzymane przez prawdę.”

Czy można wyobrazić sobie coś bardziej Orwellowskiego, niż fakt jakim jest uhonorowanie medalem (imienia George’a Teneta) saudyjskiego księcia za walkę z terroryzmem? Tak, to ten sam George Tenet, który był szefem CIA w czasach 9/11. To jego wywiad podał fałszywe informacje o irackiej broni masowego rażenia.

Micheal Pompeo, nowy dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej odznaczył medalem Księcia Muhammeda bin Nayefa za „doskonałą walkę przeciwko terroryzmowi i jego wkład w zapewnianiu pokoju i bezpieczeństwa międzynarodowego”. Muhammed jest wicepremierem i ministrem spraw wewnętrznych, działającym pod dyrektywna Króla Salmana. Według Al Jazeera posiada on lata doświadczenia w pracy wywiadowczej. W oficjalnej biografii Bin Nayefa znajduje się wzmianka o jego odpowiedzialności w sprawach Syrii.

„Kiedy te paramilitarne/militarne operacje poruszają się na przód musimy wykorzystać nasze dyplomatyczne i bardziej tradycyjne wpływy wywiadowcze do wywarcia presji na rząd Kataru i Arabii Saudyjskiej, które udzielają tajnego wsparcia finansowego i logistycznego dla ISIL i innych sunnickich radykalnych grup w regionie.” Hillary Clinton w mailu z dnia 17 sierpnia 2014 do Johna Podesty.

W innym mailu czytamy: „Saudyjczycy wnieśli przez ostatnie 30 lat więcej eksternistycznych ideologii niż jakikolwiek inny rejon świata”

Więcej o powiązaniach USA oraz wahabickiej Arabii Saudyjskiej i wspieraniu terroryzmu można przeczytać w dokumentach Departamentu Obrony (DoD) jakie wyciekły w 2015 r. „Salafowie, Bractwo Muzułmańskie i AQI [Al-Kaida] są głównymi siłami przeciwko władzy w Syrii”; „Zachodni wywiad doskonale zdaje sobie sprawę gdzie wahabici i salafowie zbierają swoje siły. Nie zostali powstrzymywani ponieważ są użyteczni dla celu obalenia reżimu prezydenta Assada.”


Odrobinę prawdy o współczesnym terroryzmie (czytaj więcej…)

Na inauguracji wręczenia medalu Muhammeda bin Nayefa powiedział: „Nasze stosunki z USA są historyczne i będą nadal kontynuowane z sukcesem.”

Pozostaje jedynie skomentować tę wiadomość słowami Georga Orwella –

„Wojna to pokój
Wolność to niewola
Ignorancja to siła”