„Jeśli wojny mogą być wywołane przez kłamstwo, to mogą być zatrzymane przez prawdę.”

Informacja ta nie jest zupełnie świeża, ale z pewnością warto o niej pisać i przypominać, gdyż stanowi niemałe zwycięstwo ruchu prawdy o wydarzeniach z 11 września 2001.

Na 15 rocznicę (11 września 2016) zamachu terrorystycznego i zawalenia się budynków World Trade Center, renomowany magazyn European Scientific Journal opublikował artykuł “15 Years Later: On the Physics of High-Rise Building Collapses (o fizyce zawalenia wieżowców). Publikacja zawiera analizę zawalenia się wszystkich trzech budynków WTC, której wynikiem jest wyraźne wskazanie na kontrolowane wyburzenie. Jej autorami są mi. prof. Steven Jones z Uniwersytetu Brigham Young i prof. Robert Korol z Uniwersytetu McMaster.

Przypomnę tylko, że już w 1993 r. sam główny inżynier konstrukcyjny John Skilling powiedział dla gazety The Seattle Times: „Przyjrzeliśmy się każdej możliwej rzeczy jaka mogłaby się przydarzyć budynkom, nawet ewentualności uderzenia samolotu, mimo, iż w tamtych czasach ludzie nie myśleli za wiele o atakach terrorystycznych” dalej Skilling mówi: „Nasza analiza zawierała również problematykę faktu, iż całe paliwo (z samolotów) znalazłoby się w budynku. Przyczyniłoby się to do przerażającego pożaru. Wielu ludzi zginęłoby. Budynek wciąż stałby. Jednak nie twierdzę, że odpowiednie zastosowanie materiałów wybuchowych nie wyrządziłoby ogromnych szkód. Mogę sobie wyobrazić, gdyby zatrudnić najlepszych ekspertów od tego typu roboty, dając im za zadanie wyburzenia tych budynków, to założę się, że mogliby tego dokonać.”

W artykule Europejskiego Magazynu Naukowego na str. 23 czytamy: „Innymi słowami Skilling wierzył, że jedynym mechanizmem, który mógł zawalić Bliźniacze Wierze było kontrolowane wyburzenie” dalej w konkluzji, na str. 26„Trzeba wyraźnie podkreślić, że pożar nigdy nie był powodem całkowitego zawalenia się stalowej konstrukcji wieżowców ani przed, ani po 9/11. Czy jesteśmy więc świadkami tego potrójnego [trzeci budynek to WTC 7], bezprecedensowego wydarzenia podczas 9 września 2001 roku?”