„Jeśli wojny mogą być wywołane przez kłamstwo, to mogą być zatrzymane przez prawdę.”

O nas

CZYM JEST ANTIMEDIA?

Jesteśmy niezależnym portalem informacyjnym chociaż bardziej blogiem – odpowiedzią na korporacyjne i ograniczone media głównego nurtu. Czujemy, że internet jest miejscem, który może rozwijać świadomość poprzez poprzez masywną i natychmiastową wymianę informacji. Zdajemy sobie spraw z tego, iż w erze informacji ignorancja stała się wyborem. Wierzymy, że zmiany na świecie dokonują się dzięki podnoszeniu świadomości ludzkiej i myśleniu po za wszelkimi ramami. Dążymy do kwestionowania statusu quo. rzetelnie przygotowanymi informacjami staramy się przebić przez dysonans poznawczy. Jesteśmy wierni zasadzie „Dlaczego masz nie mieć racji tylko dlatego, że kilka milionów ludzi tak uważa?”

Nasza uwaga skupiona jest głównie na wydarzeniach, które mają zasięg globalny. Śledzimy wydarzenia z dziedziny polityki, ekonomii, nauki i technologii starając się obnażyć działania szeroko pojętego kompleksu banksterskiego i militarno-przemysłowego. Zdajemy sobie sprawę, iż nasza przyszłość zmierza ku temu co opisywali w swoich książkach Orwell oraz Huxlley.

Antimedia jest wspólnym miejscem dla ludzi, którzy niekoniecznie muszą zgadzać się we wszystkich poruszanych tutaj tematach jednak wszyscy pragniemy swobodniejszej, stabilniejszej i znacznie lepszej przyszłości dla ludzkości.

Antymedia dedykowane jest dla wszystkich tych którzy twierdzą, że autorytety sprawują władzę nad naszym życiem.

Jak mawiał John Acton:

„Władza korumpuje, a władza absolutna korumpuje absolutnie. Wielki człowiek niemal zawsze jest złym człowiekiem.”

George Orwell obawiał się tych którzy mogą zakazać czytania książek. Aldous Huxlley mówił, że nie będzie powodu aby zakazać czytania ponieważ mało kto będzie chciał je czytać. więc Orwell twierdził, że zostaniemy pozbawieni dostępu do informacji podczas gdy Huxlley obawiał się tych którzy dadzą nam tak wiele informacji, że będziemy pogrążeni w bierności i egoizmie a prawda utonie w morzu nieistotności.

Dlatego stare powiedzenia Galileusza: „wszystkie prawdy można łatwo zrozumieć, gdy zostaną odkryte; cała trudność polega na tym, aby je odkryć” jest obecnie nadzwyczaj istotne.

Nie reprezentujemy, żadnej religii, strony politycznej, staramy się być wolni od dogmatów. Wszelkie przejawy nienawiści nie będą tutaj propagowane oraz tolerowane.

KONTAKT   /   NEWSLETTER  /  O WSPÓŁPRACY

www.facebook.com/antimediapl

www.instagram.com/antimedia.pl

www.twitter.com/Antimediapl