„Jeśli wojny mogą być wywołane przez kłamstwo, to mogą być zatrzymane przez prawdę.”

Ci którzy chodź trochę znają historię wiedzą, iż nic tak nie wzmacnia autorytetu reżimu niż spektakularny akt przemocy, nagłe i bezsensowne utraty życia, która pozwala autokracie stanąć na gruzach i zgliszczach określając siebie bohaterem. W takiej chwili społeczeństwo będące w szoku po tragedii łatwiej polega na radykalnych działaniach rządu. Obecnie despotyzm kryje się pod płaszczem bezpieczeństwa. Wojna, terroryzm, zbiorowe i pojedyncze akty przemocy nigdy, przenigdy nie działały z korzyścią dla przeciętnej kobiety czy mężczyzny. Korzyści ponoszą jedynie ci będący na wysokich stanowiskach władzy.

Despotyzm skrywany pod płaszczem bezpieczeństwa.

 

Ostatecznie nie jest ważne czy Neron sam zlecił podpalenie Rzymu, zdarzenie to dało mu szansę, aby rzucić chrześcijan na pożarcie lwom i odbudować stolicę cesarstwa rzymskiego na jego własny obraz. Jak pisał Swetoniusz chrześcijanie zostali obarczeni winą podpalenia miasta: Ukarano torturami chrześcijan, wyznawców nowego i zbrodniczego zabobonu.

 

Zapewne książkowym i dosłownym przykładem operacji fałszywej flagi było wszczęcie wojny Szwedzko-Rosyjskiej (1788-1790). Król Gustaw III chciał zjednoczyć wokół siebie cały niezadowolony z jego rządów naród dzięki szybkiej i zwycięskiej wojnie. Swoją drogą „wypowiedzenie wojny Rosji” oraz „szybka i zwycięska kampania wojenna” brzmią jak antonimy „GMO” i „walka z głodem na świecie” lub „media korporacyjne” i „rzetelna informacja”. Ignorancja plus strach równa się nienawiść, a nienawiść to zaślepienie i ludzka głupota. Tak tylko można wyjaśnić szaleństwo obywateli Szwecji jakim było przyzwolenie dla tej wojny. Wracając do tematu operacji fałszywej flagi, tym razem w Szwedzko-Rosyjskich barwach. Mając za słabe poparcie do tego aby wszcząć wojnę Gustaw III rozkazał uszyć w teatralnej szwalni Rosyjskie mundury militarne. Przebrano w nie własnych żołnierzy i wszczęto tak zwany incydent w Puumala – grupa żołnierzy przebranych w rosyjskie mundury zaatakowała posterunki graniczne strzeżone przez szwedzkich strażników. Obywatele w Sztokholmie wierząc, że jest to prawdziwy atak Carstwa Rosji oburzyli się na tyle, aby dać Gustawowi wystarczające poparcie.

 

15 lutego 1898, zatonięcie USS Maine (ACR-1) rzekomo spowodowane przez minę morską, stało się pretekstem ku uciesze Hearst’a (późniejszy bohater filmu Obywatel Kene) oraz podżegaczy do rozpoczęcia wojny Hiszpańsko-Amerykańskiej. Magnat prasowy William Randolph Hearst przyczynił się do rozpowszechnienia propagandowych informacji o zatonięciu owego okrętu (artykuł z New York Journal, 17 luty 1898). Niemal 15 lat później wrak Maine został wyłowiony, a ponownie dochodzenie wykazało, iż przyczyną wybuchu okrętu nie była mina a samozapłon węgla w zasobnikach. Możemy się tylko domyślać o jaki „samozapłon” chodziło…

 

Kolejnego znamiennego przykładu operacji false flag, nie musiałem szukać daleko. Kilka kilometrów od mojego miasta rodzinnego miało przecież miejsce zdarzenie, które było zapalnikiem II wojny światowej. W 1939 Reinhard Heydrich wykonał plan jak ostatecznie przekonać opinie publiczną do tego aby otrzymać przyzwolenie obywateli Niemiec oraz Anglii na inwazję Polski. Napastnicy przebrani w polskie mundury zaatakowali wtedy jeszcze niemiecką radiostację w Gliwicach. Stamtąd już nadano komunikat: Uwaga, tu Gliwice. Radiostacja znajduje się w polskich rękach… Dalsze losy polski i świata są doskonale znane. Na ironię losu po atakach terrorystycznych w Paryżu (2015 r.) gliwicką radiostacje oświetlono we francuskich barwach.

radiostacja Gliwicka przed II Wojną Światową

W 1962 r. Kolegium Połączonych Szefów Sztabów (najwyższy organ władzy wykonawczej w amerykańskich siłach zbrojnych) opracowało plan pod kryptonimem Operacja Northwood. Przewidywał on serie fałszywych ataków (wykonanych przez agentów CIA), w tym zestrzelenie amerykańskich samolotów, zniszczenie statków, ataki snajperskie w Waszyngtonie oraz innych okrucieństw, zrzucając tym samym winę na Kubańczyków. Wszystko po to aby rząd USA otrzymał przyzwolenie szeroko pojętej opinii publicznej do działań militarnych na Kubie. Plan ten nie otrzymał autoryzacji prezydenta Kennedy’ego który został zabity niespełna rok później. Dokumenty Operacji Northwood zostały w pełni odtajnione i udostępnione na stronie NSA.

 

Wszyscy wiemy, że w 1964 r. incydent w Zatoce Tonkińskiej stanowił przyczynę dla otwartej wojny w Wietnamie. Oficjalnie niszczyciel USS Maddox został zaatakowany przez Wietnamskie kutry torpedowe. 30 listopada 2005 r. NSA odtajnia dokumenty z których wynika, iż całe to zdarzenie było sfingowane.

Izraelczycy zaatakowali USS Liberty, amerykański okręt techniczny znajdujący się u wybrzeżu Egiptu ostrzeliwując go godzinami. Napastnicy mieli nadzieję, że uda się wciągnąć Amerykanów do Wojny Sześciodniowej obwiniając za ten incydent Egipcjan. O tym, że Izraelczycy doskonale wiedzieli jaki okręt ostrzeliwują dowiedzieć można się z odtajnionych w 2011 r. dokumentów NSA.

USS Liberty

Głównym bodźcem dla II wojny czeczeńskiej była seria zamachów rzekomo czeczeńskich terrorystów na budynki mieszkalne w kilku rosyjskich miastach. Ataki zabiły 293 osoby i raniły 400. 22 września 1999 r. miał mieć miejsce ostatni wybuch, który został jednak udaremniony. Niefortunnie zatrzymano „terrorystów” którzy okazali się być agentami FSB (rosyjski wywiad). Całą tą operację fałszywej flagi potwierdzili w książce Wysadzić Rosję, byli agenci FSB, przeciwnicy polityki Putina, Aleksandr Litwinienko i Jurij Fielsztinski. Litwinienko został otruty w 2006 r. II wojna czeczeńska pochłonęła 50 tysięcy ofiar.

 

memoriał WTC w Nowym Jorku

11 września 2001, to bez wątpienia jedna z najważniejszych dat w dziejach historii ludzkości. Zawalenie się trzech wieżowców w Nowym Jorku, tak trzech, nie dwóch, pociągnęło za sobą całą serię zbrodniczych działań… Cóż, minęło niemal 15 lat, teraz każdy z Was ma komputer w kieszeni, więc jeśli nie poczyniliście żadnych  poszukiwań w tym kierunku i wciąż wierzycie w oficjalną wersję oznacza to, że najprawdopodobniej sami jesteście częścią problemu.

 

Podczas procesu norymberskiego Hermann Göring, jeden z twórców i głównych postaci hitlerowskiej III Rzeszy powiedział: Oczywiste jest, że zwykli ludzie nie chcą wojny, ani w Rosji, ani w Anglii czy też Ameryce, podobnie jak w Niemczech. To jest zrozumiałe. Mimo wszystko to przywódcy krajów, którzy określają politykę chcą wojny i zawsze jest to prosta sprawa aby przeciągnąć ludzi na swoją stronę. Nie ważne czy jest to demokracja, faszystowska dyktatura czy rządy komunistyczne. Wszystko co trzeba zrobić to powiedzieć ludziom, że zostali zaatakowani i potępić pacyfistów za brak patriotyzmu. To działa tak samo w każdym kraju. Z pewnością, wypowiadając te słowa Göring miał na myśli chociażby podpalenie Reichstagu w 1933 r. Za ten akt terroru obwiniano komunistów co bezpośrednio przetarło Hitlerowi drogę do władzy i zapoczątkowało utworzenie państwa totalitarnego.

 

Pod tym względem czasy współczesne niewiele się zmieniły, transformacji uległy jedynie metody, stały się znacznie bardziej wyrafinowane i złożone. Postęp technologiczny i wszechobecne media otworzyły wręcz nieograniczone sposoby manipulacji opinii publicznej. Wiele tych matactw jesteśmy w stanie wykryć kwestionując główny nurt docierających do nas wiadomości. Porównując, dopasowując poszczególne elementy układanki zwanej rzetelna i prawdziwa informacja. W przypadku ostatnich zamachów terrorystycznych jakie miały miejsce m.in. na lotnisku w Belgii, Belgijska agencja informacyjna VRT kilkukrotnie wyemitowała nagranie rzekomo pokazujące wybuch bomby na lotnisku w Brukseli. Jednak prędko okazało się, że materiał nagrany kamerą przemysłową pochodził z lotniska Domodiedowo i zamachu który miał miejsce w 2011 r. Dowodzi to jak bardzo telewizja łaknie szybkiego, dramatycznego materiału w tym przypadku napędzając całą machinę strachu jaką jest terroryzm. Wręcz niesamowitym przykładem manipulacyjnych taktyk jest to jak establishment i zinfiltrowane media wykluczały libertariańskiego kandydata na prezydenta USA, Ron’a Paula. M.in. stacje Fox News, BBC, CNN notorycznie ignorowały jego wysokie notowania w prawyborach, nie umieszczając jego nazwiska w wykresach. Ucinano wywiady gdy stawały się niewygodne lub odwracano statystyki. Ron Paul tak skomentował owe działania: Myślę, że moje rosnące poparcie jest zagrożeniem dla wielu ludzi, to zagrożenie dla kompleksu militarno-przemysłowego, to zagrożenie dla banksterów, wielkich korporacji które czerpią tak wiele korzyści, to zagrożenie dla ludzi którzy głoszą, że powinniśmy uczestniczyć w tych wszystkich działaniach wojennych… Paul wielokrotnie i otwarcie mówił o operacjach fałszywej flagi, kreacji ISIS przez zachód czy odtajnieniu 28 stron raportu dotyczącego 911.

 

W 2013 r. zostały odtajnione dokumenty Operacji Mockingbird. Operacji której działania przewidywały rekrutację głównych amerykańskich dziennikarz przez CIA po to aby szerzyli w mediach pewien określony punkt widzenia. Centralna Agencja Wywiadowcza finansowała również studentów, którzy potem pracowali jako reporterzy na rzecz wywiadu. Dziś wiadomo, że taką osobą jest Anderson Cooper. Całą sprawę Operacji Mockingbird szerzej opisywała książka Katharine the Great będąca nieautoryzowaną biografią Katharine GrahamGraham zarządzała należącą do rodziny gazetą The Washington Post w okresie afery Watergate.  Podobne operacje nadal działają, co przyznał niemiecki dziennikarz Udo Ulfkotte: Byłem dziennikarzem przez około 25 lat, nauczono mnie kłamać, oszukiwać i nie mówić prawdy społeczeństwu. Ale widząc to co dzieje się przez ostatnie kilka miesięcy, jak niemieckie i amerykańskie media próbują wywołać wojnę w europie, wywołać wojnę z Rosją, to przekracza próg za którym nie ma odwrotu […] Byłem wspierany przez CIA. Dlaczego? Ponieważ miałem być pro-amerykański... Całe zeznanie (w tym szczegóły współpracy z tajnymi służbami) byłego dziennikarza gazety Frankfurter Allgemeine Zeitung można obejrzeć z polskimi napisami tutaj.

 

To zaledwie kilka przykładów tego jak pracuje wiele współczesnych agencji prasowych i telewizyjnych. Cała kwestia manipulacji jest również oczywista w kontekście wykorzystania technologii. Wręcz idealnym przykładem jest rozwijany system Face2Face, który w czasie rzeczywistym przechwytuje mimikę twarzy jednej osoby i rekonstruuje ją na obrazie wideo zupełnie innego człowieka. Taka technika nadałaby się doskonale jako część bardziej złożonej operacji fałszywej flagi.

system Face2face

W erze demokracji gdzie mimo wszystko opinia publiczna ma znaczenie, zdesperowani despoci potrzebują wiarygodnego pretekstu przed wysłaniem swojego narodu na wojnę. Ludzie wciąż zapominają, iż historię spisują po swojemu zwycięzcy, a jej prawdziwy przebieg to doskonałe antidotum na złudzenia o wszechwładzy i wszechwiedzy. Ci którzy nie potrafią pogodzić się z tym, że ich własny rząd może działać na niekorzyść obywateli nazywają operację fałszywej flagi teoriami spiskowymi. W rzeczywistości to wyrafinowana wojna psychologiczna. Być może wszyscy jesteśmy marionetkami, ale czyż nie lepiej wiedzieć kto tak na prawdę pociąga za sznurki?

autor: windu12 edit: anuszka

(fot. na stornie głównej – radiostacja gliwicka Rafał Jurytko)