„Jeśli wojny mogą być wywołane przez kłamstwo, to mogą być zatrzymane przez prawdę.”

Amerykański demaskator Edwad Snowden, udzielił niedawno długiego wywiadu w ramach konferencji „Wolność i Demokracja” – w kontekście globalnych problemów”. Wywiad odbył się na łamach acTVism. Snowden starał się przypomnieć przeszłe działania rządu te które „odbyły się w ciemności” oraz „co dzieje się gdy nie patrzysz”. Przytoczył przykłady operacji COINTELPRO, MK-Ultra, oraz sterowanego ruchu Black Lives Matter.

„Wiara w wybranych przywódców, aby rozwiązali nasze problemy jest błędem, które stale powielamy.”

Dalej Ed Snowden powiedział: „Kiedy prezydent Obama został wybrany do Białego Domu, powiedział wszystkie właściwe rzeczy” dodał „Jeśli mamy nadzieję na mistrza, jeśli czekamy na bohatera, będziemy czekać wiecznie.”

 

Wskaźnik korupcji na świecie według TI

Ostatnie badania TRANSPARENCY INTERNATIONAL ( TI organizacja przeciwko korupcji) potwierdzają to co już wiemy od dawna. Zdecydowana większość ludzi na całym świecie żyje pod władzą skorumpowanych rządów i traktuje to jako normalność życia codziennego. Korupcja to nic innego jak tylko nadużywanie swojej pozycji i władzy dla celów prywatnych. Blisko 85% państw wyraźnie cierpi z tego powodu. Ten iluzoryczny, demokratyczny system zawodzi w znacznej części naszego globu. Korupcja ma wyraźny wpływ na nierówności w społeczeństwie.

 

Warto tutaj przytoczyć hipokryzję sytuacji rzekomego wpływu Rosji na wynik wyborów w USA. Pomijając to czy zgadzamy się w tej sprawie z oficjalnym raportem rządu amerykańskiego (mocno naciągany, nie przedstawiał żadnych dowodów i zdecydowanie miał cel propagandowy), to przecież nikt inny jak Stany Zjednoczone w ciągu ostatnich 70 lat miały czynny wpływ na wybory rządów obcych państw. Według badania Dova H. Levina z Uniwersytetu Carnegie Mellon, USA w latach 1946 – 2000 wpływało 81 razy na zagraniczne wybory rządów różnych państw. Raport rozpoczyna się operacją CIA na Filipinach i dowodzi, ingerencje Amerykanów łącznie w 45 państwach.

W książce Propaganda, Edward Bernays, ojciec public relations pisał: „Świadoma i inteligentna manipulacja przyzwyczajeniami oraz opiniami publicznymi mas jest ważnym elementem demokratycznego społeczeństwa. Ci, którzy manipulują tym niewidzialnym mechanizmem społeczeństwa stanowią niewidzialny rząd, który jest prawdziwą siłą rządzącą w naszym kraju. Jesteśmy rządzeni, nasze umysły są modelowane, nasze gusta formowane, nasze idee sugerowane, w dużej mierze przez ludzi, o których nikt nie słyszał.”

Czy chęć dominacji i uporządkowywania reguł panujących na świecie jest dyktowana jedynie chciwością i ogromnymi pieniędzmi? To zdecydowanie to za mało. Istotną rolę odgrywa tutaj przekonanie o wyższości genetycznej jednego człowieka nad drugim, znanej z darwinizmu społecznego. Ideologiczne szablony z czasów IIWŚ nie wyparowały nagle z naszej cywilizacji. Są nieco głębiej ukryte z lepszym PRem.