„Jeśli wojny mogą być wywołane przez kłamstwo, to mogą być zatrzymane przez prawdę.”

Prezydent Donald Trump zaproponował podwyżkę budżetu militarnego o 10% – to dodatkowe $54 mld. Poprzedni rok zamknął się wydatkiem $585,3 mld.

Czy Ameryka po to aby bronić się przed złem tego świata potrzebuje tak znaczącego wzrostu budżetu militarnego? Na to pytanie odpowiada weteran wojny w Iraku, współpracownik Colina Powella, Pułkownik Lawrence Wilkerson: „Nie. Ameryka potrzebuje znaczących cięć budżetu militarnego” dalej dodaje „Zwyczajnie nie mamy funduszy na taki budżet… Mamy większy budżet militarny niż cała reszta świata”. Wilkerson dopowiedział również, że świat militarny zmierza niezwykle szybko ku robotyce. Rozwijaniu technologii bezzałogowych łodzi podwodnych i samolotów.

Od razu przypomina się ostatni film Robocop, który doskonale obrazuje przyszłość militarną świata. W filmie widzimy obecność zaawansowanych techniczne i uzbrojonych robotów armii USA po militarnej interwencji w Iranie.

Z jednej strony Trump podczas kampanii prezydenckiej nie pochwalał zmiany reżimu w Iraku i militarnej interwencji USA w Libii, a z drugiej strony uspokajał największe korporacje militarne, iż nie planuje znaczących cięć budżetu. Rodzi się więc pytanie czy w związku z niepowodzeniem tak zwanej „zastępczej wojny” w Syrii i zmiany tamtejszego reżimu, Trump będzie chciał uderzyć bezpośrednio w Iran. Iran jest następny na liście państw jakie ma w planie podbić Ameryka – lista ujawniona przez Generała Wesleya Clarka (tłumaczenie Ripsonar News):


Czy Iran rzeczywiście podjął działania przeciwko USA? (Czytaj więcej…)


Ciekawostką jest, iż nowym doradcą Trumpa w zakresie bezpieczeństwa narodowego jest Porucznik Gen. H.R. McMaster. Opublikował on pracę na temat kłamstw Ameryki jakie towarzyszyły wojnie w Wietnamie. Pamiętajmy, że wojna w Wietnamie rozpoczęła się od incydentu z pod znaku fałszywej flagi.

Pułkownik McMaster jest autorem wielu innych publikacji krytykujących działania militarne Ameryki – “A Quicksand of Lies” i “War Without Direction.” („Ruchome Piaski Kłamstw” i „Wojna Bez Celu”).

Niestety antywojenne przekonania McMastera to z pewnością za mało. Na Biały Dom uderza potężne lobby kompleksu militarno-przemysłowego a w tym ukryta ręka władzy – „Rząd cieni”, który przestał w końcu być tylko teorią spiskową.


Więcej o „Rządzie cieni” na zaprzyjaźnionym blogu efektsetnejmalpy.pl


A Wy co myślicie? Czy propozycja prezydenta USA przejdzie przez kongres? Dajcie znać w komentarzach.