„Jeśli wojny mogą być wywołane przez kłamstwo, to mogą być zatrzymane przez prawdę.”

Multimiliarder David Rockefeller zmarł w wieku 101 lat.

Ostatni żyjący wnuk Johna D. Rockefellera, założyciela Standard Oil, pierwszego multimiliardera Ameryki, który przekształcił swoją rodzinę w jedną z najbardziej potężnych i wpływowych rodów ma świecie.

David Rockefeller był słynnym bankierem, filantropistą, który kontrolował bank Chase Manhattan.

Cytując New York Times„Chase Manhattan od dawna był znany jako bank Rockefellera mimo, iż jego rodzina posiadała zaledwie 5% udziałów. Jednak Pan Rockefeller był kimś więcej. Prezes oraz dyrektor generalny w latach 70. To on stworzył ten bank. Zwany również „Bankiem Davida” rozszerzył jego działanie na skalę międzynarodową. Jego pozycja były najwyższa jaką może sobie wyobrazić jakakolwiek inna korporacyjna instytucja. Jego wpływ był odczuwany w Waszyngtonie i zagranicznych stolicach, w korytarzach Nowego Jorku, muzeach, uniwersytetach i szkołach publicznych. Jako wędrowny rzecznik [D. Rockefeller] interesów gospodarczych w Stanach Zjednoczonych i jego własnego banku był siłą globalnych spraw finansowych oraz polityki zagranicznej jego kraju.”

„Spędził swoje życie jako członek klubu elity rządzącej i był lojalny temu klubowi, bez względu na to co robili” – zawierał układy z dyktatorami, sowietami i chińskimi sprawcami Rewolucji Kulturowej.”

W oświadczeniu Fundacji Rockefellera wydanym po jego śmierci czytamy: „jedna z najbardziej wpływowych figur w historii amerykańskiej filantropii i finansjery, uważany przez wielu za „ostatniego wielkiego międzynarodowego męża stanu w Ameryce”.” 


Najważniejszy bank otrzymał kolejną dostawę nasion. Czego nie mówią media głównego nurtu? (czytaj więcej…)


David Rockefeller jest idealnym przykładem oligarchy i przedstawiciela elit rządzących. Nie był najbogatszym człowiekiem świata, jednak w kręgach finansjery światowej jednym z najbardziej wpływowych. Jego rodzina rozpoczęła epokę globalnej dominacji ponad suwerenność państwa. Od budowania potężnych think tanków oraz fundacji mających na celu zdyskredytować intelektualne i polityczne sprzeciwy, po podejrzane działania na rzecz tak zwanego projektu Disclosure – „ujawnienia prawdy o obcych, pozaziemskich cywilizacjach”.

W autorskim pamiętniku Davida Rockefellera czytamy: „Niektórzy nawet uważają, że jesteśmy [rodzina Rockefellera] częścią sekretnej siatki działającej przeciwko interesom USA, charakteryzując mnie i moją rodzinę jako ‚internacjonalistów’ konspirujących wraz z innymi, budujących integralną, globalną politykę i strukturę ekonomiczną – Jeden Świat. Jeśli to jest zarzut, jestem winny i jestem z tego dumny.”